Dzisiaj o około godziny dziesiątej doszło do pożaru kompleksu budynków produkcyjno- magazynowych w miejscowości Różnowo na terenie gminie Susz. Ze zgłoszenia wynikało, że palą się pomieszczenia, w których prowadzona jest produkcja drzewna, a ogień rozprzestrzenia się na przyległe budynki.

Strażacy zastali objęte pożarem wnętrze stolarni oraz całą drewnianą konstrukcję dachu i jej pokrycie. Działania rozpoczęli  od  gaszenia  połączonego z obroną scalonych ze sobą konstrukcyjnie obiektów oraz sąsiadującego budynku mieszkalnego. Kolejne przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnych pozwoliły na opanowanie sytuacji i umożliwiły prowadzenie akcji gaśniczej na sąsiadującym ścierniku, które również zaczęło się palić. Dalsze działania wymagały sukcesywnego przewietrzania pomieszczeń i dogaszania nagromadzonych tam materiałów oraz rozbierania uszkodzonego dachu.

Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu.  Strażacy uratowali sąsiadujące obiekty, jednak straty wskazane przez właściciela oszacowane zostały na półtora miliona złotych.

W działaniach uczestniczyło dwanaście zastępów straży pożarnych, w tym również dwa zastępy z powiatów kwidzyńskiego i sztumskiego (woj. pomorskie).

tekst: oficer Prasowy KP PSP w Iławie - mł. kpt. Krzysztof Rutkowski