Już po raz kolejny doszło do niebezpiecznego wypadku na drodze Iława – Sampława w pobliżu miejscowości Rodzone  /na granicy gmin Iława i Lubawa/.

Tym razem w dniu 27 sierpnia br. kilkanaście minut po godzinie trzynastej zderzyły się dwa pojazdy, tj. osobowy Citroen Berlingo z ciężarowym Mercedesem 1622.

Samochodem osobowym jechały dwie osoby. Pasażerka została ewakuowana przez zespół pogotowia ratunkowego już w pierwszych minutach działań ratowniczych. Najbardziej ucierpiał kierowca, co widać na zdjęciach. Pogotowie ratunkowe było na miejscu, jednak dostęp do poszkodowanego kierowcy był w znacznym stopniu utrudniony. Uszkodzenia pojazdu postawiły przed strażakami ogromne wyzwanie.

Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i uszkodzonych  pojazdów priorytetem było jak najszybsze wykonanie dostępu do poszkodowanego, co umożliwiło jego zbadanie i przemieszczenie do karetki. Zrealizowano to za pomocą dostępnych na miejscu działań urządzeń hydraulicznych, wykorzystując wszystkie znane techniki.

Kierowca samochodu ciężarowego nie odniósł poważnych obrażeń ciała, jednak ten dzień zapamięta na długo !

Z jezdni usunięto także pozostałości powypadkowe, które mogłyby być niebezpieczne podczas użytkowania drogi po wznowieniu ruchu.

 Przez cały czas trwania akcji, tj. ok. 3 godzin droga nr 536 była zamknięta. W działaniach brały udział 3 zastępy KP PSP Iława oraz
1 zastęp OSP Ławice.

 

Tekst i foto: mł. bryg. Tomasz Michalski – rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Iławie