17 lipca o godzinie 944 do dyżurnego stanowiska kierowania komendanta powiatowego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o wypadku w miejscowości Barty na drodze wojewódzkiej 519. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło tam do wypadku samochodu osobowego, który uderzył w drzewo.

Kilka minut po północy 19 czerwca do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynk mieszkalnym na ul. Kętrzyńskiej w Iławie. Istniało podejrzenie, że doszło do wybuchu butli z gazem propan – butan, a w środku znajdują się osoby poszkodowane.

W niedzielę, 16 czerwca po godz. 4:30 do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie  wpłynęło zgłoszenie o pożarze wieży kościelnej kościoła pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej w miejscowości Frednowy. 

23 maja 2019 r. o godzinie 1730 do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym w okolicach miejscowości Rożental. Ze zgłoszenia wynikało, że samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

5 marca kilka minut przed godziną 12-tą do dyżurnego iławskiej straży wpłynęło zgłoszenie od pracownika zakładu przetwórstwa odpadów, który informował, że doszło do pożaru odpadów składowanych na składowisku otwartym.