Zabytkowy kościół pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego to najstarszy sakralny obiekt w Iławie. Dzięki współpracy Księdza Proboszcza możliwe było przeprowadzenie ćwiczeń na obiekcie gotyckiego kościoła. Sobota 8 czerwca była również dniem, w którym zbierają się w kościele ministranci. Kilka minut po godzinie 12 – tej z okien kościelnej wierzy zaczął wydobywać się dym na szczęście teatralny – lecz natychmiast przykuł uwagę przechodniów.

obraz0

15 stycznia strażacy iławskiej JRG przeprowadzili ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego. Doskonałym miejscem do ćwiczeń okazała się zamarznięta tafla jeziora Jeziorak. Nie przypadkowo strażacy wybrali szczególne miejsce Jezioraka, gdyż w tym obszarze zdarzały się interwencje związane z w szczególności z nieostrożnymi spacerowiczami i wędkarzami, pod którymi załam się lud. Ćwiczenia takie przeprowadziły wszystkie zmiany służbowe JRG w Iławie.

W piętek 14 września br. o godzinie 1000 na przejeździe kolejowym przy ulicy Towarowej  w Iławie doszło do zderzenia lokomotywy spalinowej z samochodem osobowym – to na szczęście jedynie pozorowany wypadek, którego celem było uzmysłowienie wszystkim obserwującym przebieg zdarzenia, co może się stać podczas realnego wypadku z samochodem oraz jego pasażerami.

warsztaty

W dniach 29-30 kwietnia 2017 roku odbyły się III Suskie Warsztaty Ratownicze. Jest to cykliczna impreza szkoleniowa, organizowana od 2015 roku. Tematyką warsztatów są zagadnienia związane z gaszeniem pożarów wewnętrznych, w tym w obiektach mieszkalnych.

Inicjatywa zorganizowania tego typu szkolenia dla strażaków PSP i OSP nie tylko powiatu iławskiego – wychodzi naprzeciw potrzebie doskonalenia zawodowego w tym obszarze zagrożeń dla zdrowia i życia mieszkańców, z jakimi ratownicy mają do czynienia najczęściej.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia – obok Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie – jest Ochotnicza Straż Pożarna w Suszu. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Powiatowy PSP w Iławie. st. bryg. Maciej Jasiński.

W środę 5 kwietnia br. o godzinie 1000 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Wojska Polskiego w Iławie doszło do zderzenia lokomotywy spalinowej z samochodem osobowym – to na szczęście jedynie pozorowany wypadek, którego celem było uzmysłowienie wszystkim obserwującym przebieg zdarzenia, co może się stać podczas realnego wypadku z samochodem oraz jego pasażerami.