W trosce o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży szkolnej, a także realizując założenia kampanii społecznej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz ,,Czad i ogień. Obudź czujność” funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie w  dniu 18 stycznia br. spotkali się z nauczycielami i uczniami w szkole podstawowej w Ząbrowie oraz szkole podstawowej w Łęgowie.

W dniu 21.12.2017 roku pełniący obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie bryg. Krzysztof Tomanek wziął udział w kolejnej już wspólnej Wigilii służb mundurowych z terenu powiatu iławskiego.

Miesiąc grudzień to czas gdzie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie rozpoczęli wizyty w placówkach oświatowych znajdujących się na terenie powiatu iławskiego.

W dniu 29 listopada podczas uroczystej zbiórki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Iławie st. bryg. Maciej Jasiński, w obecności licznie zgromadzonych gości oraz załogi, zdał obowiązki oraz pożegnał się ze sztandarem komendy.

1 31064 g

Najnowsza publikacja MSWiA dotycząca symboli narodowych zatytułowana „Hymn Polski” powstała z myślą o wszystkich, którzy chcą śpiewać nasz hymn z szacunkiem. Jej autorami są Przemysław Rey -  dyrektor Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie i Małgorzata Gańska - kustosz tego Muzeum. Ta bogato ilustrowana książeczka zawiera informacje, które pomogą zrozumieć znaczenie słów Mazurka Dąbrowskiego i poznać jego historię. W poradniku

znajdują się także zapis nutowy oraz wskazówki dotyczące zachowania podczas wykonywania lub odtwarzania hymnu.